Magiczna siła karnawałowych dźwięków

Dzieci uwielbiają ruch przy muzyce będący ich naturalną formą spędzania czasu. Zabawy muzyczne są dla nich niezwykle atrakcyjne. Muzyka i ruch wyzwalają ich napięcia, dodają im siły i odwagi, sprawiają, że mogą stawać się inteligentniejsze i bardziej kreatywne. Muzyczne zabawy ruchowe mają także ogromną wartość dla ich społecznego rozwoju.

Tegoroczny karnawał to wyjątkowy, niecodzienny dzień w naszym przedszkolu. Za oknami była zima, jak w baśni. W salach przystrojonych bibułkami i balonikami bawiły się uśmiechnięte przedszkolaki przebrane w stroje karnawałowe. Za wielobarwnymi parawanami toczyły się wspólne wesołe zabawy. Dzieci wytworzyły wspaniałą atmosferę, w której była widoczna ich radość z przeżywania muzyki. Były zabawy marszowe, „śpiewanki” i „pokazywanki”, „udawanki”, „wybieranki” i gonitwy, zabawy tematyczne i taneczne. Przedszkolaki żywo tańczyły przy piosenkach śpiewanych od pokoleń i nam współczesnych. Najwięcej było ruchów kreatywnych, dzięki którym dzieci mogły swobodnie wyrażać siebie, wymyślać własne kroki i figury. Wybraliśmy też repertuar z muzyki klasycznej, a przedszkolaki za pomocą ruchu odzwierciedlały jej nastrój. Pośród żywego balowania słuchały też spokojnych, ulubionych tonów. A przy tym nie zabrakło słodkich smakołyków. Dziękujemy rodzicom za serdeczne wsparcie. Karnawałowe dziecięce zabawy były pożyteczne i bezpieczne. Radosne wrażenia niech będą dla naszych przedszkolaków miłym wspomnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *