Wyłoniono gminnych projektantów

Uczniowie są pomysłowi, twórczy i aktywni. Może też będą w przyszłości projektantami banknotów? Z pewnością w projektowaniu mieli możliwość sprawdzenia się ci, którzy wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym „Malarz pieniędzy – projekt banknotu 1000 złotowego” organizowanym przez naszą szkołę w ramach projektu „Polski złoty ma 100 lat”.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie projektu banknotu 1000 złotowego dowolną techniką plastyczną: rysunek kredkami, pastele suche, pastele olejne, techniki malarskie (akwarela, tempera), wyklejanki, collage.

Nastąpiło podsumowanie działań konkursowych, jury wyłoniło laureatów, a pokonkursowa wystawa prac jest prezentowana do końca grudnia w Zagrodzie edukacyjnej „W międzyczasie”.

Wszystkim uczniom z ich opiekunami serdecznie gratulujemy, dziękujemy za twórczą aktywność i zaangażowanie. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą mobilizacją, pomysłowością i twórczym talentem. To miłe, że do konkursu przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Adamówce. Projektanci banknotów – laureaci zostali obdarowani nagrodami, które są udziałem Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, Narodowego Banku Polskiego – Oddział w Rzeszowie i Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz prywatnego kolekcjonera – numizmatyka. Pięknie dziękujemy za wyjątkowe wsparcie!

Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych laureatów konkursu i ich prace.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *