Radość u świętego Mikołaja

To był wesoły przedszkolny dzień. Dzieci rozpoczęły uroczyste wydarzenie pasowania na przedszkolaka humorystyczną rymowanką „ Hi, hi, hi, ha, ha ,ha – przedszkolakiem jestem ja!” żywo akompaniując przy tym marakasami. Wówczas poczuły się raźniej przed tym ważnym dla nich wystąpieniem. W atmosferze radości, uroczystych strojach i pośród kolorowych, przedszkolnych dekoracji wspólnie przeżywaliśmy to spotkanie. Nasze przedszkolaki z ukłonem i uśmiechem przedstawiały się, rymowały i śpiewały. Jasiu lubi grać w piłkę, Milenka puszczać bańki mydlane, Olę najbardziej fascynuje zabawa w przedszkolu z koleżankami i kolegami, Klara kocha śpiew, taniec, puzzle, jazdę na wrotkach i hulajnodze, a Jurek uwielbia gry w gronie rodzinnym, natomiast Klemens lubi słuchać czytanych bajek i zajęcia z angielskiego. Dzieci przedstawiły rytmicznie piosenkę „Wesoła zabawa”. Inscenizowały piosenkę „Kolorowe listki”. W tym samym czasie świętowaliśmy też dzień jesiennego jabłka. Dzielnie podjęły próbę śpiewu i muzykowania na trójkątach piosenki „Jabłoń jesienią”, na wesoło inscenizowały piosenkę

„My jesteśmy dziewczynkami hop sa sa, zaraz jabłek nazbieramy oj tak, tak.
My jesteśmy chłopczykami hop sa, sa, zaraz jabłek nazbieramy oj tak, tak.
My jesteśmy przedszkolakami hop sa, sa, razem jabłek dużo mamy”.

Dzieci przystępując do pasowania obiecały być mądre, wesołe i szczęśliwe, bo nasze przedszkolaki to miłe dziewczynki i grzeczne chłopaki. Nasi najmłodsi uczniowie również otrzymali upominki w formie recytowanych wierszyków i śpiewanych piosenek od starszych przedszkolaków i uczniów. Pani dyrektor dokonała pasowania na przedszkolaków i wręczyła im upominki. Widzieliśmy jak z przejętymi minkami pod ciężarem ołówka się uginają i na pewno wszystkim wyzwaniom przedszkola sprostają. I tak każdy z nich został prawdziwym przedszkolakiem. Podsumowanie uwieńczyły podziękowania dzieciom i nauczycielom.

Przygotowania do uroczystości to zasługa wychowawczyni pani Agnieszki Siry przy wsparciu pani Katarzyny Augustyn i rodziców przedszkolaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *