Mojej Ojczyźnie życzę…

Ciekawie, oryginalnie, niepowtarzalnie! Kolaż* pt. Mojej Ojczyźnie życzę… zaprojektuj kartkę – pocztówkę z życzeniami dla naszej Ojczyzny na Święto Niepodległości. Jest listopad 2020 roku, żyjesz tu i teraz…

Niedługo Święto Niepodległości; sto dwa lata temu po latach niewoli Polska wróciła na mapę świata. Późniejszy czas to lata sukcesów i wielkich tragedii, chwile triumfu i momenty klęski. Wszystkie te zdarzenia Polska przetrwała. Jak wygląda teraz? Czego można życzyć naszej Ojczyźnie i jej Rodakom dzisiaj?

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości zachęcam Was, dzieci i uczniów do przesyłania „Życzeń dla naszej Ojczyzny”. Stwórz kolaż – pocztówkę z życzeniami i grafiką, do dnia 9 listopada przekaż do szkoły lub prześlij na adres mleja@spadamowka.edupage.org

Życzenia będziemy publikować na naszej stronie, a najciekawsze zostaną odczytane i nagrodzone.

Małgorzata Leja

*Kolaż – technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkanin, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.), które są naklejane na papier lub płótno i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi np. farbami .

Słowo „kolaż” pochodzi od francuskiego czasownika coller (sklejać). Termin ten został użyty po raz pierwszy przez Georges Braque’a, a także Pabla Picassa na początku XX wieku, kiedy ta starożytna technika, znana w Chinach od 200 p.n.e., stała się częścią sztuki nowoczesnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *